Uz sākumlapu

Lielā orhideju lapa

Par šo vietni

Kailsune Ksiu

Mūsu orhidejas

Laivošana

Indija

Vēlies atrakstīt?


KSIU un GRĒTIŅA


Lai apskatītu fotogrāfijas, neklikšķinot novietojiet virs tām kursoru:



Grētiņa ir tik līdzīga Ksiu un... tikpat daudz arī atšķirīga.

Droši vien daudzus nodarbina jautājums, kā pēc mīļotā sunīša zaudēšanas pilnvērtīgi pieņemt citu suni. Arī mēs sākumā uztraucāmies, vai tikai neliksim jaunajam suņukam justies otršķirīgam, nepārtraukti salīdzinot ar Ksiu, kas mūsu acīs ir un droši vien vienmēr paliks "Karaliene māte". Varam teikt, ka, protams, grūti ir abas sunes nesalīdzināt, kā nekā ar Ksiu kopā nodzīvojām vairāk nekā 11 gadus. Taču Grētiņas ienākšana mūsu dzīvē ir izgaiņājusi melnās un izmisīgās skumjas pēc Ksiu. Arī tagad mēdzam nobirdināt pa asariņai, viņu atceroties, taču tas notiek aizvien retāk. Vispirms melnums un izmisīgums pārtapa par gaišām skumjām, bet pēc gandrīz diviem gadiem - par gaišām un mīļām atmiņām.

Grētiņu uztveram nevis kā nomaiņu, bet kā Ksiu "darba" turpinātāju un kā dāvanu, līdz ar to nerodas nodevības sajūta. Un kad vēl uzzinājām, ka viņa ir Ksiu brālēna meita, t.i., tuva radiniece! Gan jau tagad kaut kur kāds eņģelītis ar lakatiņu ap kaklu priekā luncina asti, noskatoties, cik veikli šo lietu nokārtojis... :)

Kā jau "turpinātājai" pienākas, Grētele ir mantojusi gan Ksiu sarkanos lakatiņus, gan arī lielu daļu no viņas daudzajiem mīļvārdiņiem :) Tā kā starp sunēm ir ne tikai līdzība, bet arī daudzas atšķirības, pamazām, taču nenovēršami mīļvārdiņu arsenāls palielinās :)

Arī pašai Grētiņai sākumā nebija viegli. Lai gan jau pirmajā dienā sune mūs pieņēma, vēl ilgi viņa tramīgi izturējās pret viesiem, kuri viņai "aizdomīgi" pielabinājās (tikai neņemiet mani prom!), un visiem spēkiem centās apliecināt, ka ir mūsu sunītis. Acīmredzot, vairākkārtējā ģimeņu nomaiņa radījusi psihotraumu (esam Grētelei 4. mājas, ieskaitot dzimtās...). Darām visu, lai nekas nesašķobītu astes luncinātājas beidzot iegūto pārliecību, ka mūsmājās viņa ir uz palikšanu.




Tāpat kā daudzi suņi (un ne tikai suņi :)), ksolo kopē cits citu un arī mūs, cilvēkus. Gluži kā kādreiz Ksiu, arī Grētiņai patīk sēdēt "cilvēka pozā", taisnu muguru un nebalstoties uz priekškājām, kuras, starp citu, viņa izmanto arī kā rokas. Mēs smejamies, ka ksolo ir suns apvienojumā ar cilvēku, pērtiķi un kaķi. Grētiņa bieži, sēžot kādam no mums klēpī, izslej taisnu muguru un ar priekšķepām ieķeras mūsu rokā, viņa ar tām apskauj, cenšas ar plaukstām un pat pirkstiem satvert dažādus priekšmetus. Ha, atceramies, kā Ksiu centās ar pirkstiem satvert pildspalvu un pati brīnījās, kāpēc tas neizdodas tik veikli kā mums. Mums ir bilde, kurā izdevās piefiksēt, kā viņa laivā grauž piparmētru, saņēmusi to rokā ar pirkstiem. Princītis, Ksiu dēliņš, mazs būdams, sūkāja īkšķi... Grētiņa tik aktīvi izmanto priekšķepas kā rokas, ka dažkārt saucam viņu par savu mērkaķēnu. Un par acteku termoforiņu... Viņas siltumu īpaši novērtējam, kad dzīvoklī ir vēss vai arī, kad nakti pavadām teltī (un to mēs vasarā darām bieži). Ksolo lieliski pilda termofora funkcijas - parušinoties zem segas, viņi gultu sasilda ļoti ātri, un ir tik patīkami, kad pieglaužas tāds izteikti silts, mīļš radījums. Kā zināms, suņiem ir augstāka temperatūra nekā mums, cilvēkiem, bet, ja tev ir ksolo, tu saskaries ar silto un mīksto ādu pa tiešo, bez izolējošā kažoka. Galu galā, gultas sildīšana bija viena no šo suņu funkcijām pie senajiem actekiem...



Tālāk >

< Iepriekšējā lapa

<<< Ksolo lapa